Komoly veszteséggel kezdett hétfőn a BUX, vagyis követte a romló nemzetközi hangulat által meghatározott irányt. Az első percekben 14 623 pontig zuhant az index (ez bő 2 százalékos veszteségnek felel meg), de fél tíz után már megfordult pénteki záróértéke felett is, hajszállal.
Háromnegyed tíz előtt az OTP már 0,4 százalékos drágulássel 2810 forinton forgott, a Mol 0,5 százalékos mínusszal 14 320-on járt, a Telekom 0,2 százalékra mérséklődő csökkenéssel 474-en cserélt gazdát, a Richter pedig 0,3 százalékos gyengüléssel 29 700-on állt. A bankpapír esetében a fordulat azt jelentette, hogy a reggeli mélyponthoz képest 4,9 százalékos drágulást mutatott be.
