A 286 körüli euróárfolyam azt mutatja, hogy a külföldiek elkezdték beárazni a devizahitel-törlesztés hatásait, vagyis a várható forintgyengülést. Ebben a helyzetben kockázatos számukra magyar részvényt tartani, mivel a portfólió leértékelődik a devizaárfolyam változása miatt.
Emellett a külföldi piacok sem tudnak lábra állni, a trend a nemzetközi tőzsdéken lefelé mutat. A volatilitás megnőtt a piacokon, így extrém ármozgásokra is fel kell készülni a BÉT-en is. A mai naptól ugyanakkor 2-3 százaléknál nagyobb esést nem vár az üzletkötő.
Az OTP tegnap új mélypontot ütött 3430 forinton napon belül, ha ezt a szintet nem is érjük el, de a 3500-36600 forint közötti ártartomány ma valószínűleg meglesz.
A Mol tegnap hatalmas utat tett meg, a nyitáshoz képest mínuszban zárt, de öszességében emelkedett, ebben a 14-15 ezres sávban várható ma is, azzal, hogy a 14 ezres mélypont tesztelésre kerülhet.
A Richternél a tegnapi mélypont 31800 forinton jelenthet támaszt a mai napra.
