Mostanra stabilizálódott az OTP-részvények árfolyama, megkönnyebbülhetünk, miután nem féktelen menekülés lett belőle - mondta a Napi Gazdaság Online-nak Varjú Péter, az Erste vezető üzletkötője. Ahogyan reggel valószínűsíteni lehetett, a kereskedés első két órában lezajlott a nagy eladói nyomás, de a 3500 forintos támasz megtartotta a bankpapírt, s most már 3700 forinton kereskednek vele, mindössze 40 forinttal a pénteki árszint alatt.
Az eladói és vételi oldalon is kiegyensúlyozott a bankpapír kereskedési könyve, ami biztató. Lesz még hinta, csodálkoznék ha egyirányú felfelé mozgás következne - fogalmazott az üzletkötő, aki szerint a 4000 forint körüli szinteket azok a bátrak, akiknek sikerült olcsón vásárolni, már eladásra fogják kihasználni.
Mi vagyunk ma Európa legerősebb tőzsdéje a tegnapi felfüggesztés ellenére, ami legalábbis érdekes. Azt lehet mondani, hogy az OTP-specifikus félelem lényegében eltűnt a bankpapír árfolyamából. Ha nincs az Orbán-csomag és tegnap lehet kereskedni a bankpapírral, akkor most ugyanitt lenne az árfolyam - vélekedett az üzletkötő. Hozzátette: hurráoptimizmusra nincs ok, ha ismét lesz egy bankszektor vezette esés Európában, akkor az OTP-t is adni fogják. A legrosszabbat azonban elkerültük.
