BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megfogták az OTP-t, elmúlt a pánik

Jöttek ugyan nagyobb külföldi eladók az OTP-részvények piacára, de egy-két masszívabb külföldi intézményi vevő komolyan gondolja, hogy ezen a szinten venni kell, az árfolyam ennek megfelelően stabilizálódik.

2011. szeptember 13. kedd, 13:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mostanra stabilizálódott az OTP-részvények árfolyama, megkönnyebbülhetünk, miután nem féktelen menekülés lett belőle - mondta a Napi Gazdaság Online-nak Varjú Péter, az Erste vezető üzletkötője. Ahogyan reggel valószínűsíteni lehetett, a kereskedés első két órában lezajlott a nagy eladói nyomás, de a 3500 forintos támasz megtartotta a bankpapírt, s most már 3700 forinton kereskednek vele, mindössze 40 forinttal a pénteki árszint alatt.

Az eladói és vételi oldalon is kiegyensúlyozott a bankpapír kereskedési könyve, ami biztató. Lesz még hinta, csodálkoznék ha egyirányú felfelé mozgás következne - fogalmazott az üzletkötő, aki szerint a 4000 forint körüli szinteket azok a bátrak, akiknek sikerült olcsón vásárolni, már eladásra fogják kihasználni.

Mi vagyunk ma Európa legerősebb tőzsdéje a tegnapi felfüggesztés ellenére, ami legalábbis érdekes. Azt lehet mondani, hogy az OTP-specifikus félelem lényegében eltűnt a bankpapír árfolyamából. Ha nincs az Orbán-csomag és tegnap lehet kereskedni a bankpapírral, akkor most ugyanitt lenne az árfolyam - vélekedett az üzletkötő. Hozzátette: hurráoptimizmusra nincs ok, ha ismét lesz egy bankszektor vezette esés Európában, akkor az OTP-t is adni fogják. A legrosszabbat azonban elkerültük.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet