BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább süllyedhet az OTP - az aranyat érdemes figyelni

A tegnap délután elkezdődött enyhe csökkenés folytatódása várható ma a Budapesti Értéktőzsdén - vélekedett Varjú Péter az Erste vezető üzletkötője.

2011. szeptember 9. péntek, 08:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nincsenek egyedi sztorik a piacokat a félelem illetve annak enyhülése mozgatja: az aktuális trendtől függően az arany le, a részvények föl mennek, vagy fordítva. A dollár most szembe megy a trenddel, és a svájci frank indikátor szerepe ugyancsak megszűnt. Most az arany lépett elő indikátorrá, ezt érdemes figyelni - hangsúlyozta az üzletkötő. Amit az elmúlt két héten a nemesfém bemutatott, az nagyon csúcsa volt, emlékeztet az ezüst néhány hónappal ezelőtti nagy visszaesésére.

Ha esetleg vége lesz az arany rallynak, az mutathat olyan fordulatot, ami a részvénypiacon komolyabb emelekdést tudna hozni - mutatott rá Varjú Péter.

A forint gyengülget, az európai tőzsdék fél százalék eséssel készülnek nyitni és ázsia is kis mínuszban zárt. Ennek alapján a BÉT-en is folytatódhat a lejtmenet, de nagy esésre nem kell számítani.

Fontos változás, hogy az OTP életében olyan fundamentális változások történtek (svájci frank fronton), ami miatt a 4000 forintos szintet bátrabban meg lehet venni - mondta az üzletkötő. A Mol kicsit gyengébbnek tűnik, az EU-ban egymás után tárgyalnak a szír embargókról, és a horvátoktól is bizonytalanságot okozó hírek érkeznek.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet