Megkönnyebbülés következhet az elmúlt napok eladási hulláma után a Budapesti Értéktőzsdén - vélekedett Varjú Péter az Erste vezető üzletkötője.
Ahhoz képest, hogy mit jelenthet a svájci frank árfolyamának rögzítése az OTP nagyon visszafogottan reagált tegnap. Eddig a bankpapírral kapcsolatos legnagyobb kockázat az volt, hogy hosszú távon nagyon el tud szállni a svájci frank árfolyama. Ez a veszély jó eséllyel most már nem fenyeget.
Emellett a tegnapi kormányfői sajtótájékoztatón hallhattuk, hogy a magánjogi szerződésekbe (devizahitel szerződésekbe) nem fog tudni belenyúlni olyan könnyen a kormány. Márpedig már hosszú ideje borzolta az OTP befektetők kedélyeit az az elképzelés, hogy legyen közös az adós és a bank felelőssége és vesztesége.
Onnantól kezdve, hogy rögzítve van a svájci frank árfolyama olyan borzasztó már nem lesz a helyzet. Erre lényegesebben jobb teljesítményt nyújthat az OTP, amely ma a húzópapír szerepét töltheti be fölfelé. Emellett az álampapírhozamok csökkenése is kedvező lehet a részvénypiacra.
A Mol-t nagyon öntik az elmúlt napokban, ami talán a gázolaj adóemelésére és az ettől várt keresletcsökkenésre vezethető vissza. A mai jó hangulatban azonban a Mol is mehet föl Varjú szerint.
