BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellélegzés jöhet - elhúzhat az OTP

A mai napon akár 2-3 százalékos emelkedést is összehozhat a BUX, az OTP vezérletével. A bankpapír még nem reagálta le a svájci frank rögzítést.

2011. szeptember 7. szerda, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megkönnyebbülés következhet az elmúlt napok eladási hulláma után a Budapesti Értéktőzsdén - vélekedett Varjú Péter az Erste vezető üzletkötője.

Ahhoz képest, hogy mit jelenthet a svájci frank árfolyamának rögzítése az OTP nagyon visszafogottan reagált tegnap. Eddig a bankpapírral kapcsolatos legnagyobb kockázat az volt, hogy hosszú távon nagyon el tud szállni a svájci frank árfolyama. Ez a veszély jó eséllyel most már nem fenyeget.

Emellett a tegnapi kormányfői sajtótájékoztatón hallhattuk, hogy a magánjogi szerződésekbe (devizahitel szerződésekbe) nem fog tudni belenyúlni olyan könnyen a kormány. Márpedig már hosszú ideje borzolta az OTP befektetők kedélyeit az az elképzelés, hogy legyen közös az adós és a bank felelőssége és vesztesége.

Onnantól kezdve, hogy rögzítve van a svájci frank árfolyama olyan borzasztó már nem lesz a helyzet. Erre lényegesebben jobb teljesítményt nyújthat az OTP, amely ma a húzópapír szerepét töltheti be fölfelé. Emellett az álampapírhozamok csökkenése is kedvező lehet a részvénypiacra.

A Mol-t nagyon öntik az elmúlt napokban, ami talán a gázolaj adóemelésére és az ettől várt keresletcsökkenésre vezethető vissza. A mai jó hangulatban azonban a Mol is mehet föl Varjú szerint.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet