BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyezer forint alatt járt az OTP

A délelőtti hirtelen hangulatromlás a nemzetközi piacokon hatással volt a BUX-ra is, a magyar részvénypiac az egyik leggyengébb szereplő Európában.

2011. szeptember 1. csütörtök, 12:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A ma délelőtt megjelent gyenge feldolgozóipari adatok ismét felerősítették a recessziós félelmeket a tőzsdéken aminek hatására előtérbe került a kockázatkerülés. A részvénypiacok a kezdeti emelkedésből hamar esésbe váltottak, a BUX 1,9 százalékos mínuszban, 18122 ponton áll a kereskedés félidejében.

Az OTP papírjai hajszállal 4000 forint alatt is forogtak, fél egykor 4025 forinton jegyzik a bankrészvényt, ami 3 százalékos gyengülést jelent. A Mol papírjai 2,2 százalékos mínuszban 17100 forinton állnak.

A legjobban a Magyar Telekom részvények teljesítenek, 0,6 százalékos gyengülésükkel. A Richter 1,7 százalékkal 34375 forintra süllyedt, az Egis viszont tartja valamivel 16 ezer forint alatti árfolyamát.

A kisebb részvények közül az AAA és az Orco is 12 százalékos veszteséget mutat, a KEG 9 százalékkal, az E-Star 2,35 százalékkal értékelődött le.

A magyar piacnál csak a lengyel szerepel gyengébben, Varsóban már 2 százalék feletti az esés.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet