BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elvitték az olasz papírokat

Sikeresen zárult pénteken az első olyan olasz kötvényaukció, amelyet azóta hajtottak végre, hogy az Európai Központi Bank (ECB) augusztus 8-án elkezdte vásárolni Olaszország és Spanyolország kötvényeit.

2011. augusztus 26. péntek, 13:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Olaszország 8,5 milliárd euró értékben adott el hat hónapos kötvényeket 2,14 százalékos hozammal, 1,66-szoros ajánlat mellett (az egy hónappal korábbi aukción a hozam 2,269 százalékos, az érdeklődés 1,56-szoros volt - emlékeztetett az ASCA hírügynökség).

Az államkincstár emellett értékesített 2 milliárd euró értékű 2013-ban lejáró zérókuponos kötvényt, 3,40 százalékos hozammal, 1,94-szeres kereslet mellett (a július végi hozam 4,038 százalék, a kereslet 1,66-szoros volt). Olaszországnak az idén még 80 milliárd euró értékben kell állampapírt kibocsátania a 75 milliárd eurónyi lejáró papír, illetve a költségvetési deficit finanszírozására.

A legnagyobb próbatételt a szeptember hozza majd, amikor 46 milliárd euró értékű papír jár le. Az ECB-vásárlások kezdete óta a tízéves olasz államkötvények hozama több mint 100 bázisponttal csökkent, a németekkel szembeni felár 286 bázispontra esett vissza az aggasztó rekordot jelentő augusztus 5-i 416 bázispontról.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet