BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem úszta meg a meredek esést Budapest

Az amerikai leminősítés reakciójaként a nap eleji heves mínuszok után az ECB olasz és spanyol kötvényvásárlásainak hírére még felfutott a BUX, ám fél tízkor elért maximumáról leesve oldalazgatott. A kereskedés utolsó fél órájában a nemzetközi piacokon is begyorsuló szakadást a pesti mutató is követte, s végül 3,15 százalékkal pénteki záróértéke alatt, 19 112 ponton végzett.

2011. augusztus 8. hétfő, 17:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eséshez ismét 25 milliárd forintot meghaladó forgalom párosult. Ebből a szokott módon ezúttal is az OTP adta az oroszlánrészt, 19,5 milliárd forintot.

A bankpapír 3,1 százalékos eséssel végül 4545 forinton zárt, 25 forinttal napi mélypontja alatt. Igaz, még így is olcsóbban megúszta mint osztrák szektortársai, az Erste és a Raiffeisen jegyzése egyaránt 6 százalék körül szakadt. Az FHB már közelítette ezt a szintű lejtmenetet, árfolyama 4,6 százalékkal lejjebb kerülve 686 forinton állapodott meg.

A blue chipek közül a legszámottevőbb, 3,85 százalékos leértékelődést a - papíron legalábbis defenzívnek számító - Richter szenvedte el, amely így 34 700 forinton búcsúzott. Szektortársa, az Egis ellenben a kevés emelkedő papírok egyike volt, 1,1 százalékkal 17 790 forintra javított.

Ütötték a Molt is, az olajpapír 3,4 százalékkal 17 680 forintra rontott. A nagyok közül a Telekom úszta meg a legenyhébb 2,1 százalékos eséssel, amely 515 forintos záróértéket takart.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet