A Telekom és a Richter jobban szerepeltek, előbbi 525 forint (-2,8 százalék), a Richter 36320 forinton kezdett (-2,2 százalék). Számos kisebb részvény is zuhant, az FHB 8,7 százalékot, a Rába 6 százalékot, az E-Star 5 százalékot esett a kereskedés elején.
A hatalmas mínusz a kereskedés első órájában csökkent: az OTP 4550 forinton áll tíz órakor, ez 2,6 százalékos csökkenés. A Mol napon belül több, mint 700 forintot jött föl, 18250 forinton kereskednek vele, 420 forinttal a tegnapi záróára alatt. A Telekom 527 forinton, a Richter két százalékos mínuszban, 36400-on áll tíz órakor.
A nehezebben eladható kisebb papírok piacán viszont nem enyhült a nyomás. A Rába 656 forint(-5 százalék), a Pannergy 689 forint (-5 százalék), a TVK 2595 forint (-5 százalék), a Graphisoft Park 790 forintra esett (-3,9 százalék).
Kissé csökkent az FHB vesztesége, 685 forinton jár, ez 5,4 százalékos veszteség. Az E-Star viszont már 9 százalékos zuhanásnál jár, árfolyama 9100 forint.
A BUX 19 540 pont volt tízkor,2,8 százalékkal alacsonyabb a csütörtöki zárónál.
