A vezető papírok közül az erősödő bizonytalanságok folytán elszálló eurózónás kötvényhozamok mellett nemzetközi szinten büntetett bankszektort követve az OTP szenvedte el a legnagyobb esést. A zárásra újabb csúcsot beállító svájci frank folytán 4,2 százalékkal 5031 forintra rontottak részvényei.
A Mol is megszenvedte a rossz hangulatot, illetve a tovább gyengülő olajárfolyamot, így végül 2,5 százalékos eséssel 19 305 forinton végzett.
A várakozásoknál az árbevétel és üzemi soron jobbat jelentő Richter gyógyszergyártó lévén talán defenzív jellegének köszönhetően is 0,8 százalékos emelkedéssel 37 300 forinton zárt.
Szektortársa, az Egis felülteljesítette nagyobb társát, 2,4 százalékkal 18 590 forintra javítva.
A blue chipek közül a legszebb teljesítményt az első féléves számait majd csütörtökön közzétevő Telekom mutatta, amelynek az igen rossz várakozások ellenére egyelőre megelőlegezte a piac a bizalmat, árfolyama 1,5 százalékkal feljebb kerülve 543 forinton alakult zárásban.
