BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem bírt a nyomással az OTP

A délelőtti esés után még megpróbált talpra állni a BUX, ám a mutató a frank erősödésével párhuzamosan lankadt. S bár négy körül az enyhüléssel próbálkozó amerikai indexek még kissé feljebb húzták, a BUX végül a 247 forint fölé erősödő svájci frank árnyékában 1,5 százalékos mínusszal 20 811 ponton végzett.

2011. augusztus 2. kedd, 17:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vezető papírok közül az erősödő bizonytalanságok folytán elszálló eurózónás kötvényhozamok mellett nemzetközi szinten büntetett bankszektort követve az OTP szenvedte el a legnagyobb esést. A zárásra újabb csúcsot beállító svájci frank folytán 4,2 százalékkal 5031 forintra rontottak részvényei.

A Mol is megszenvedte a rossz hangulatot, illetve a tovább gyengülő olajárfolyamot, így végül 2,5 százalékos eséssel 19 305 forinton végzett.

A várakozásoknál az árbevétel és üzemi soron jobbat jelentő Richter gyógyszergyártó lévén talán defenzív jellegének köszönhetően is 0,8 százalékos emelkedéssel 37 300 forinton zárt.

Szektortársa, az Egis felülteljesítette nagyobb társát, 2,4 százalékkal 18 590 forintra javítva.

A blue chipek közül a legszebb teljesítményt az első féléves számait majd csütörtökön közzétevő Telekom mutatta, amelynek az igen rossz várakozások ellenére egyelőre megelőlegezte a piac a bizalmat, árfolyama 1,5 százalékkal feljebb kerülve 543 forinton alakult zárásban.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet