A társaság így összességében 4,35 milliárd forint csoportszintű bevételein elért 551 millió forintos EBITDA mellett 134 millió forintos nettó veszteséget könyvelhetett el a június végével záruló időszakban. Míg a bevételek terén ez 15, az EBITDA esetében pedig 27 százalékos javulást jelent, a nettó eredmény alulmúlja a tavalyi azonos időszak 131 milliós veszteségét is.
Ebben szerepet játszott a pénzügyi eredménysor 324 milliós mínusza is, amelyre a félév egészét tekintve 250 millió forintot meghaladó negatív hatást gyakorolt a Synergon-paketten képződött árfolyamveszteség.
Jó hír viszont, hogy az első félévet 51 milliós veszteséggel zárta a társaság, kérdés azonban, hogy az egyelőre csak Szentlőrincen élesben működő geotermikus projekt mellé mikor tudnak majd becsatlakozni a miskolci és gödöllői beruházásból származó bevételek. A PannUnion értékesítésével ugyanis ezek finanszírozási helyzete javul ugyan, ám az eredmények oroszlánrészét is a műanyag csomagolóanyagokat adó csoport hozta a PannErgynek.
