Az EUR/USD 1,4190-ről 1,43 fölé emelkedett, az európai részvénypiacok az enyhe mínuszokból 0,5-1,15 százalékos pluszba lendültek.
A svájci frank az euróval szemben 1,1740 fölé ment a tegnapi 1,1650-ről, míg a forint ellenében a 238-as csúcsról már több mint 10 forintot esett, három órakor 227,60-nál járt a jegyzés. Az euróval szemben 267,50-re erősödött a hazai fizetőeszköz.
A BÉT-re is visszatért az optimizmus, az OTP 1,1 százalékos emelkedéssel 5480, míg a Mol 1,7-tel 20 345 forintra javított.
A Telekom 0,37 százalékkal 546, míg a Richter 0,05 százalékkal 37 115 forintra erősödött.
A kiszivárgott részletekben nincs sok újdonság, de a piac láthatóan mindennek nagyon akar örülni.
A dokumentum szerint egyfajta \"Marshall tervet\" dolgoznak ki Görögországnak, az EFSF 3,5 százalékos kamattal hitelez majd a görögöknek, míg a lejáratot 7,5 évről 15 évre tolnák ki. Ezen felül az EFSF megelőző jelleggel közbeléphetne a piacon nagyobb zavarok esetén. A dokumentum szerint a görög bankok 25 milliárdos feltőkésítésre szorulhatnak.
