BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesített a letétkezelő-óriás

A Bank of New York Mellon 735 millió dolláros, azaz részvényenként 59 centes nyereséget ért el a második negyedév során, ráverve ezzel az 56 centes elemzői várakozásokra, illetve a tavalyi azonos időszak 54 centes eredményére.

2011. július 19. kedd, 12:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ egyik legnagyobb letétkezelő bankja 3,01 milliárd dolláros díjbevételei mellett 731 milliós kamatbevételt realizált, mindkettő javulás a 2010-es első negyedévi tételekhez képest.

A költségek növekedése részben jogi eljárások, részben a szabályozói előírásoknak való megfelelés folytán továbbra is magas maradt, ezért újabb lépéseket tesz a pénzintézet, hogy lefaragja azokat - szögezte le a gyorsjelentésben Robert P. Kelly, a BNY Mellon elnök-vezérigazgatója.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet