BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Céltartalékolás húzta le a Bank of Americát

A Bank of America előzetes bejelentésének és az elemzői várakozásoknak megfelelően 8,8 milliárd dolláros, azaz 90 centes részvényenkénti veszteséget szenvedett el a második negyedév során, szemben a tavalyi azonos időszak 27 centes nyereségével.

2011. július 19. kedd, 13:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bevétel soron 13,2 milliárd dollárt gazdálkodott ki a bankóriás a negyedév során, szemben a 2010-es periódus 29,15 milliárdos értékével.

A pénzintézet befektetőinek egy csoportjával kötött 8,5 milliárd dolláros megállapodása mellett mintegy 20 milliárd dolláros céltartalékot képzett, ezt, és az egyéb egyszeri tételeket kiszűrve 33 centes papíronkénti profitot könyvelhetett volna el. A tartalékolás ellentételezésében a magtevékenységhez nem kapcsolódó érdekeltségek értékesítése mellett a hitelköltségek, illetve hitelportfólió zömében csökkenő leírások is szerepet játszottak - mutat rá a gyorsjelentés.

Az egyes egységeket tekintve a lakossági ingatlanszolgáltatási üzletágon masszív, 14, 5 milliárd dolláros veszteséget ért el a Bank of America, míg a többi egysége összességében 5,7 milliárdos nyereséget termelt. A befektetési banki üzletág a Merrill Lynch felvásárlása óta rekörszösszegű, 1,6 milliárd bevételt realizált.

Brian Moynihan vezérigazgató a gyorsjelentésben leszögezi, a fő tevékenységek egészséges teljesítményét továbbra is beárnyékolják a felvásárolt Countrywidetól örökölt jelzálog-hátterű eszközök költségei, ám szándékaik szerint tovább fáradoznak azon, hogy ezeket maguk mögött tudhassák és tovább erősítsék a bank tőkehelyzetét.

Utóbbit tekintve a Bank of America Tier 1 Capital hányadosa az időszak végére 8,23 százalékra emelkedett.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet