BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejtőre került Budapest is

Ugyan az amerikai piac még a pozitív tartományban zárt pénteken, az ázsiai tőzsdéken már repkedtek a mínuszok hétfő reggel és Európa is a vörösben nyitott. A BUX sem mentesült a negatív hangulat hatásai alól, a mutató 0,8 százalékkal 21 917 pontig esett.

2011. július 18. hétfő, 09:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető részvények közül ismét a Mol és az OTP mutatta a legdinamikusabb mozgást. A kora reggeli órákban már a 238-as szintet nyaldosó svájci frank/forint keresztárfolyam mellett így nem számított sokat, hogy az OTP került ki harmadik legtőkeerősebb pénzintézetként az EBA stressz-tesztjén. A bankpapír 1,2 százalékkal 5435 forintra rontott.

A Mol 1 százalékkal került lejjebb, árfolyama 21 135 forintnál járt a nyitást követően.

A Telekom a pénteki 3 százalékos zuhanás után kissé visszább vett, fél százalékos mínusszal 547 forintot ért.

A Richter aránylag tartotta magát, a gyógyszergyártó papírjai 0,4 százalékos mínusszal 37 150 forinton forogtak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet