BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hárommilliós bírság a Genesisnek

Három millió forintos felügyeleti bírság kirovásával zárta a Genesisnél folytatott célvizsgálatát a PSZÁF – tette közzé a társaság a BÉT honlapján. A büntetést azzal indokolta a felügyelet, hogy a Genesis nem mindenben tett eleget tájékoztatási kötelezettségeinek.

2011. július 15. péntek, 14:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF még tavaly november 2-án indította meg vizsgálatát, amelyet július 11-én zárt le. A Genesis közleménye leszögezi, hogy igazgatótanácsa és menedzsmentje a közeljövőben értékelni fogja a PSZÁF határozatot és kialakítja azzal kapcsolatos álláspontját, illetve intézkedik az elismert, feltárt hiányosságok pótlásáról.

A felügyelet még februárban bírságolta összesen 100 millió forintra a Genesisben tavaly zárt körben tőkét emelő öt társaságot a befolyásszerzéshez kapcsolódó kötelező vételi ajánlat elmulasztása miatt. Annak behajthatóságe persze kérdéses.

Az apportőrök mindenesetre azóta túladtak (tőzsdére egyelőre be nem vezetett) részesedéseiken, ám a nyilvános vételi ajánlatot az új vásárlók sem tették meg.

Azóta tőzsdén kívüli forgalomban néha fel-felbukkannak változatos cégeknél a jelentős mennyiségű pakettekből kisebb-nagyobb tételek, ám a kérdés rendeződése továbbra is várat magára.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet