BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot fordult Budapest napon belül

A nyitást követő masszív szakadást követően már javulni kezdett a hangulat a pesti parketten is. A BUX a kereskedés utolsó két óráját már szinte folyamatosan a pozitív tartományban töltötte, a zárás előtt viszont ismét visszatért a vörös zónába. A mutató így végül nyugat-európai társainál jobban teljesítve 0,22 százalékos eséssel 21 768 ponton végzett masszív, 25 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett.

2011. július 12. kedd, 17:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nagyok közül a nap egyértelmű nyertesének a Mol bizonyult, amely 19 960 forintos minimumáról feltápászkodva 2,13 százalékkal 20 600 forintra javított a nap végére. Ebben szerepet játszhatott az is, hogy a Merrill Lynch elemzője szerint a piac az elmúlt napokban a legrosszabbat árazta, ám a vételi ajánlás megtartása mellett 27 500 forintos célárat fogalmazott meg az elemző.

Az OTP viszont, bár próbált, végül nem talált teljesen magára, amiben persze a svájci frank délelőtti 233 forint felett is járt és nap végére is csak kevéssé jött le. A bankpapír így végül 1,2 százalékkal 5495 forintra esett, igaz, reggel 5336 forinton is megfordult.

Még inkább szenvedett a Richter, amely 1,6 százalékkal lejjebb kerülve 36 305 forinton végzett. Szektortársa, az Egis ellenben csupán 0,6 százalékkal leértékelődve 18 395 forinton állapodott meg.

A legacélosabb teljesítményt a Telekom mutatta, részvényeire 0,7 százalékkal előző záróértékük alatt, 558 forinton születtek az utolsó kötések.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet