A nagyok közül a nap egyértelmű nyertesének a Mol bizonyult, amely 19 960 forintos minimumáról feltápászkodva 2,13 százalékkal 20 600 forintra javított a nap végére. Ebben szerepet játszhatott az is, hogy a Merrill Lynch elemzője szerint a piac az elmúlt napokban a legrosszabbat árazta, ám a vételi ajánlás megtartása mellett 27 500 forintos célárat fogalmazott meg az elemző.
Az OTP viszont, bár próbált, végül nem talált teljesen magára, amiben persze a svájci frank délelőtti 233 forint felett is járt és nap végére is csak kevéssé jött le. A bankpapír így végül 1,2 százalékkal 5495 forintra esett, igaz, reggel 5336 forinton is megfordult.
Még inkább szenvedett a Richter, amely 1,6 százalékkal lejjebb kerülve 36 305 forinton végzett. Szektortársa, az Egis ellenben csupán 0,6 százalékkal leértékelődve 18 395 forinton állapodott meg.
A legacélosabb teljesítményt a Telekom mutatta, részvényeire 0,7 százalékkal előző záróértékük alatt, 558 forinton születtek az utolsó kötések.
