BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszálló hozamok mellett vitték az olasz papírokat

A tervezettnek megfelelő 6,75 milliárd euró értékben értékesített 12 hónapos kincstárjegyeket az olasz kincstár. A múlt havi aukcióhoz képest 150 bázisponttal 3,67 százalékra ugrott az elfogadott hozamok átlaga, amely a Reuters adatai szerint 2008 szeptembere óta a legmagasabb szint.

2011. július 12. kedd, 13:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lefedettség azonban a júniusi aukció 1,7-szeres szintjéről 1,55-szörösre esett vissza. A piac viszont megkönnyebbüléssel fogadta, hogy legalább a teljes mennyiség gazdára talált.

Amint arról beszámoltunk, a 3 hónapos dkj-k hazai aukciója kétszeres lefedettség és csökkenő hozamszint mellett zajlott le.

A keddi aukció volt az első, mióta a múlt hét vége óta egyre nagyobb aggodalommal figyeli a piac az országot, attól tartva, hogy Olaszország lesz az európai adósságválság következő áldozata.

Piaci pletykák szerint mindenesetre az ECB és Kína is újra aktív vásárlóként lépett fel az európai államkötvények másodpiacán, hogy gátat szabjon az egyre inkább elszálló hozamoknak.

Ezúttal a rövid lejárat aránylag megkönnyítette az olaszok dolgát, az igazi kihívást viszont a csütörtöki aukció jelentheti, akkor ugyanis 3-5 milliárd eurónyi hosszú államkötvényt árverez a kincstár.

A tízéves olasz kötvények hozamfelára kedden 355 bázisponttal történelmi csúcsra futott a német Bundokkal szemben, ám az aukció után már lejött 321 bázispontra.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet