A lefedettség azonban a júniusi aukció 1,7-szeres szintjéről 1,55-szörösre esett vissza. A piac viszont megkönnyebbüléssel fogadta, hogy legalább a teljes mennyiség gazdára talált.
A keddi aukció volt az első, mióta a múlt hét vége óta egyre nagyobb aggodalommal figyeli a piac az országot, attól tartva, hogy Olaszország lesz az európai adósságválság következő áldozata.
Piaci pletykák szerint mindenesetre az ECB és Kína is újra aktív vásárlóként lépett fel az európai államkötvények másodpiacán, hogy gátat szabjon az egyre inkább elszálló hozamoknak.
Ezúttal a rövid lejárat aránylag megkönnyítette az olaszok dolgát, az igazi kihívást viszont a csütörtöki aukció jelentheti, akkor ugyanis 3-5 milliárd eurónyi hosszú államkötvényt árverez a kincstár.
A tízéves olasz kötvények hozamfelára kedden 355 bázisponttal történelmi csúcsra futott a német Bundokkal szemben, ám az aukció után már lejött 321 bázispontra.
