BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keményen ütötték Budapestet, szakadt az OTP

Az olasz félelmek és az eurózónás válságtanácskozás folytán turbófokozatba kapcsolt a kockázatkerülés világszerte. Az eladók így a BÉT-en forgó részvényeket sem kímélték, a BUX - amelyen zárásban még löktek egy kicsit - végül 2,23 százalékkal 21 815 pontra zuhant.

2011. július 11. hétfő, 17:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A blue chipek közül a nap elején magát még aránylag jól tartó OTP esett a leginkább. Részvénye nem tudta kivonni magát a bankszektort sújtó eladási hullám alól, ráadásul a frank jegyzése ismét a 228-as tartományba ugrott, amely nem igen tesz jót a hitelportfóliónak. Az OTP árfolyama így végül 2,4 százalékkal 5563 forintig hullott, amit a 200 napos mozgóátlag sem tudott feltartóztatni. Igaz, nemzetközi összehasonlításban még így is visszafogottabb volt a hazai bank jegyzésének gyengülése.

Folytatódott a Mol vesszőfutása is, az olajpapír 2,3 százalékkal 20 170 forintra rontott, bár a nap folyamán 20 100 forinton is megfordult.

A Richter is a vesztesek élvonalát erősítette a zárószakasz beadásának következtében 2,38 százalékkal 36 900 forintra rontott.

A Telekom még a többiekhez képest visszafogottabb esést szenvedett el, 1,75 százalékkal előző záróértéke alatt, 562 forinton végzett a papír.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet