A blue chipek közül a nap elején magát még aránylag jól tartó OTP esett a leginkább. Részvénye nem tudta kivonni magát a bankszektort sújtó eladási hullám alól, ráadásul a frank jegyzése ismét a 228-as tartományba ugrott, amely nem igen tesz jót a hitelportfóliónak. Az OTP árfolyama így végül 2,4 százalékkal 5563 forintig hullott, amit a 200 napos mozgóátlag sem tudott feltartóztatni. Igaz, nemzetközi összehasonlításban még így is visszafogottabb volt a hazai bank jegyzésének gyengülése.
Folytatódott a Mol vesszőfutása is, az olajpapír 2,3 százalékkal 20 170 forintra rontott, bár a nap folyamán 20 100 forinton is megfordult.
A Richter is a vesztesek élvonalát erősítette a zárószakasz beadásának következtében 2,38 százalékkal 36 900 forintra rontott.
A Telekom még a többiekhez képest visszafogottabb esést szenvedett el, 1,75 százalékkal előző záróértéke alatt, 562 forinton végzett a papír.
