BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkelt közel kétmilliárdnyi E-Star-kötvény

Az intézményi befektetők összesen 1,9 milliárd forint értékben jegyeztek az E-Star által felkínált három kötvénysorozatból.

2011. május 27. péntek, 12:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az mindenesetre kissé árnyalja a képet, hogy a teljes összeg háromnegyede a leghosszabb futamidejű papírokból folyt be.

A legkelendőbbnek ugyanis az EST2016/C ötéves futamidejű, félévente a BUBOR plusz 500 bázispontos változó kamatot fizető sorozat bizonyult. Ezekből összesen 1,43 milliárd forintért jegyeztek az intézményi szereplők.

A fix kamatozású EST2015/A kötvényekből 464 milliónyi talált gazdára - derül ki a társaság közleményéből. A számok alapján úgy tűnik, a másik változó kamatozású (a féléves banközi kamatlábon felül 400 bázispontot fizető) EST2015/B jelűre nem gyűlt össze a kibocsátáshoz szükséges, legalább 100 millió forintnyi jegyzés. Ennek ellenére a befolyó végösszeget tekintve még így is az eddigi legsikeresebb intézményi kibocsátásának bizonyult a csütörtökön lezáruló.

A lakossági ügyfelek június 3-ig jegyezhetnek az EST2015/A elnevezésű, 10,24 százalékos (évi 10,27 százalékos EHM-nek megfelelő) fix kamatot fizető papírokból.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet