BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A pesti piacot az ág is húzta

A délelőtti pluszok után leginkább a negatív tartományban időzött a BUX, Görögország Fitch általi leminősítése pedig csak hab volt a tortán. Zárásra alaposan lekötötték a mutatót, amely így végül 0,9 százalékos mínusszal napi mélypontján, 22 624 ponton végzett. A forgalom igen gyér volt, alig haladta meg a 10,6 milliárd forintot.

2011. május 20. péntek, 17:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A blue chipek közül a legnagyobb vesztes ezúttal a hírekre amúgy is legérzékenyebb OTP lett, amelynek helyzetén csak rontott, hogy a svájci frank 216,73-ig is gyengült a késő délutáni órákban. A bankpapír így végül 1,75 százalékos mínusszal 5920 forinton búcsúztatta a hetet.

A Mol sem maradt le mögötte az esésben, a társaság részvényei 1,7 százalékkal 22 510 forintra rontottak, miután az INA fb-elnöke a menedzsment szerződés felülvizsgálatát kezdeményezte.

A Telekom megúszta alig 1 százalékos eséssel, így 529 forinton zárta a kereskedést.

Jól teljesítettek viszont az utóbbi időben sokat büntetett gyógyszergyártók. A Richter 1,4 százalékkal 36 300, míg az Egis 0,7 százalékkal 19 290 forintra javított.

A Synergon 9,8, a Genesis 14,4, az econet pedig 3,6 százalékos mínusszal fejezte be a napot.

Magához tért ellenben valamelyest az E-Star, amely nap közben a csütörtöki hét százalék feletti zuhanásnak megfelelő mértékben esett, zárásra azonban csaknem egy százalékos plusszal 11 000 forintra szépített.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet