A blue chipek közül a legnagyobb vesztes ezúttal a hírekre amúgy is legérzékenyebb OTP lett, amelynek helyzetén csak rontott, hogy a svájci frank 216,73-ig is gyengült a késő délutáni órákban. A bankpapír így végül 1,75 százalékos mínusszal 5920 forinton búcsúztatta a hetet.
A Mol sem maradt le mögötte az esésben, a társaság részvényei 1,7 százalékkal 22 510 forintra rontottak, miután az INA fb-elnöke a menedzsment szerződés felülvizsgálatát kezdeményezte.
A Telekom megúszta alig 1 százalékos eséssel, így 529 forinton zárta a kereskedést.
Jól teljesítettek viszont az utóbbi időben sokat büntetett gyógyszergyártók. A Richter 1,4 százalékkal 36 300, míg az Egis 0,7 százalékkal 19 290 forintra javított.
A Synergon 9,8, a Genesis 14,4, az econet pedig 3,6 százalékos mínusszal fejezte be a napot.
Magához tért ellenben valamelyest az E-Star, amely nap közben a csütörtöki hét százalék feletti zuhanásnak megfelelő mértékben esett, zárásra azonban csaknem egy százalékos plusszal 11 000 forintra szépített.
