BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A felmondott szerződések húzták a Synergont

Javuló árbevétele mellett két felmondott szerződés rántotta a mélybe a Synergon első negyedéves eredményét.

2011. május 20. péntek, 18:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ugyan a Synergon első negyedéves árbevétele éves összehasonlításban 8 százalékkal 4,15 milliárd forintra javult, ennek több mint hatvan százalékát három ügyfélnek történt teljesítést tette ki.

A Vidékfejlesztési Minisztérium által felmondott szerződés 226 milliós, míg a Fővárosi Tüzoltóparancsnokság által felmondott projekt 110 millió forintos számviteli veszteséggel járt.

Az EBITDA így 160 millió forintos negatívumot mutat, míg az üzemi eredménysoron 324 milliós veszteséget könyvelhetett el a társaság.

Így a Synergon 346,36 millió forintos nettó veszteséggel zárta az első negyedévet, amely markáns visszaesés az egy évvel korábbi azonos időszak 60,66 milliós nyereségéhez képest.

Jeszenszky Zoltán a társaság elnöke a gyorsjelentésben leszögezi, az első negyedéves - jónak nem nevezhető - eredményekből látszik, hogy nehezen indul a piaci fellendülés. Mint a jelentés fogalmaz, az állam- és közigazgatás területén még mindig kivárás tapasztalható, a többi szegmensben azonban lassacskán megkezdődnek a pályázati kiírások és a vállalkozói szféra is ráébredt arra, hogy a fejlesztéseket nem odázhatják el.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet