BUX 139772.70 0,11 %
OTP 45860 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tetszett a tőzsdének az OTP és a Mol

Hiába emelkedtek az európai tőzsdék, a BUX nagy eséssel fogadta a Mol és az OTP gyorsjelentését, és végül 1 sázalékos mínuszban fejezte be a napot.

2011. május 19. csütörtök, 17:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagy eséssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde indexe, majd a nap nagy részében stagnálás következett, amit a nap végén újabb esés követett - átlagos forgalom mellett. A BUX index végül 1 százalékos visszaesés után 22 835 ponton állt meg.

Ma tette közzé gyorsjelentését a két legnagyobb hazai részvény, az OTP és a Mol is, ám egyik papír árfolyama sem tudott ebből profitálni: az OTP jelentős, közel 12 milliárd forintos forgalom mellett 1,2 százalékot gyengült, és 6025 forinton zárta a napot, míg a Mol 1,7 százalékos eséssel 22895 forinton zárt.

Kevésbé sínylette meg a napot a Magyar Telekom árfolyama, amely 534 forinton 0,4 százalékkal ér kevesebbet, mint nyitáskor.

A gyógyszeripari részvények szerepeltek a legjobban: a Richter 0,6 százalékos erősödés után 38 800 forinton, az EGIS pedig 0,3 százalékos emelkedéssel 19 150 forinton zárta a napot.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet