BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdére lőnék az Angry Birds-öt

Lapértesülések szerint 3-4 éven belül tőzsdére menne az Angry Birds játékot fejlesztő finn Rovio.

2011. május 9. hétfő, 12:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Könnyen lehet, hogy 3-4 éven belül tőzsdén jegyzett társaság leszünk, ám egyelőre nem sietünk semmivel - nyilatkozta a Peter Vesterbacka, a Rovio merketing igazgatója a Kauppalehti napilapnak. Arról a CNBC szerint nem esett szó, hogy melyik tőzsdén is méretné meg magát a szoftverfejlesztő.

Az igazgató szerint egyelőre minden tervüket meg tudják valósítani tőzsdei tőkebevonás nélkül, ám a börzei jelenlét a későbbiekben sokkal értelmesebb megoldás lenne a vállalat értékesítésénél. Mint hozzátette, három éven belül a világ vezető szórakoztatóipari márkájává akarják kinőni magukat.

A társaság nemsokára nyitja meg első kínai irodáját és Japánban, illetve az Egyesült Államokban is új képviseltetek létesítését tervezik.

A Rovio menedzsmentje Vesterbacka elmondása szerint idén 50-100 millió eurós árbevételt vár, szemben a tavalyi 6,5 millióval.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet