Ennek megfelelően a társaság a konszolidált eredmény 48 százalékát fizeti ki a részvényeseknek. Az osztalék érdekessége, hogy a cég tavaly részvényenként 3520 forintos eredményt ért el ebből fizetett ki 1700 forintot, míg egy évvel korábban a 3000 forintos egy részvényre jutó profitból 2000 adott oda a részvényeseknek a társaság.
A gyorsan zajló közgyűlésen az egyetlen kérdés erre vonatkozott, hogy miért lett alacsonyabb a kifizetési arány. Ennek oka a cég vezetésének a tájékoztatása szerint az volt, hogy a növekedést az okozta, hogy jóval kisebb adót kellett fizetni 201-ben mint 2009-ben,annak betudhatóan, hogy a társasági adó 19 százalékról 10 százalékra csökkent. Így a 2009 évi 5,9 milliárd forintos adóbefizetési kötelezettség után tavaly 3,4 milliárd forint volt.
A magyar szabályozói környezet ugyanakkor nem nevezhető állandónak, így az ebből eredő pluszt a társaság nem meri osztalékként kifizetni.
A közgyűlésen az is kiderült, hogy tavaly a hálózati veszteség mértéke 9,3 százalékon stagnált. Ugyanakkor az Elmű-Émász együttes behajthatatlan követelései 4,6 milliárd forintról 4,4 milliárd forint változott egy év alatt.
