BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Telekom és az OTP tartotta a BUX-ot

Az előző napi esését korrigálta szerdán a BUX, igaz a keddi több mint 2,5 százalékos mínusz után most egy százalékos pluszra sem telt. A vezető részvényindex egy szűk 200 pontos sávban mozgott, amelynek végül a közepén, 23 885 ponton zárt.

2011. április 13. szerda, 17:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez 0,5 százalékos pluszt jelentett. Igazi konszolidációs nap volt a szerdai, a forgalom is lecsökkent, ám az OTP esetében még mindig 8 milliárd forint körül volt a napi adás-vétel.

A vezető részvények közül a prímet a Richter vitte napközben, a zárás azonban ismét rosszul sikerült a gyógyszergyártónak. A papír a napközbeni 2 százalékos plussz helyett ugyanis 0,1 százalékos mínuszban, 36 955 forinton zárt.

Az Egis ezzel szemben 1,9 százalékkal 19 195 forintra emelkedett, mivel a nap végén szektortársával ellentétben nem kötötték le a jegyzést.

A Mol az emelkedő olajár ellenére nem tudott drágulni szerdán. A részvény 0,4 százalékkal 24 505 forintra esett vissza. Jól szerepelt viszont az OTP, amely a JPMorgan jó jelentésének betudhatóan 1,1 százalékos pluszban 6230 forinton fejezte be a napot.

A hamarosan osztalékot fizető Magyar Telekom 2 százalékkal ugrott meg, árfolyama így ismét átlépte a 600 forintot. Záráskor a részvény 608 forintot ért. A kisebb részvények közül az eladói nyomás alól felszabaduló econet 3,6 százalékkal 58 forintra emelkedett, miután a cég elnöke lapunknak elmondta, az elmúlt napokban likvidálták határidős részvényeit.

A nap nyertese a 10 százalékkal dráguló Csepel volt, amely a jó gyorselentése óta száguld, és szerdán már 560 forinton zát, úgy hogy napközben a 10 százalék feletti drágulás miatt fel is kellett függeszteni egy időre a részvény kereskedését. Ráadásul az általában igen illikvid papír forgalma is meghaladta a 10 millió forintot.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet