Ez 0,5 százalékos pluszt jelentett. Igazi konszolidációs nap volt a szerdai, a forgalom is lecsökkent, ám az OTP esetében még mindig 8 milliárd forint körül volt a napi adás-vétel.
A vezető részvények közül a prímet a Richter vitte napközben, a zárás azonban ismét rosszul sikerült a gyógyszergyártónak. A papír a napközbeni 2 százalékos plussz helyett ugyanis 0,1 százalékos mínuszban, 36 955 forinton zárt.
Az Egis ezzel szemben 1,9 százalékkal 19 195 forintra emelkedett, mivel a nap végén szektortársával ellentétben nem kötötték le a jegyzést.
A Mol az emelkedő olajár ellenére nem tudott drágulni szerdán. A részvény 0,4 százalékkal 24 505 forintra esett vissza. Jól szerepelt viszont az OTP, amely a JPMorgan jó jelentésének betudhatóan 1,1 százalékos pluszban 6230 forinton fejezte be a napot.
A hamarosan osztalékot fizető Magyar Telekom 2 százalékkal ugrott meg, árfolyama így ismét átlépte a 600 forintot. Záráskor a részvény 608 forintot ért. A kisebb részvények közül az eladói nyomás alól felszabaduló econet 3,6 százalékkal 58 forintra emelkedett, miután a cég elnöke lapunknak elmondta, az elmúlt napokban likvidálták határidős részvényeit.
A nap nyertese a 10 százalékkal dráguló Csepel volt, amely a jó gyorselentése óta száguld, és szerdán már 560 forinton zát, úgy hogy napközben a 10 százalék feletti drágulás miatt fel is kellett függeszteni egy időre a részvény kereskedését. Ráadásul az általában igen illikvid papír forgalma is meghaladta a 10 millió forintot.
