BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kér a Nasdaqból a NYSE

Ugyan hivatalos döntés csak később születik a New York-i Értéktőzsde igazgatóságához közel álló forrás szerint lesöpörhetik az asztalról a Nasdaq OMX és IntercontinentalExchange ellenajánlatát – értesült a Reuters.

2011. április 7. csütörtök, 13:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A forrás szerint ugyanis a NYSE-Nasdaq házassága stratégiailag kicsit sem csábító. Azon felül, hogy masszív elbocsátásokkal járna, a NYSE Euronext részvényesei is komoly értékvesztéssel szembesülnének. Ráadásul a két legnagyobb amerikai börze egyesülése valószínűleg egy anti-tröszt eljáráson is megbukna, vagy legalábbis komoly aggályok merülnének fel vele kapcsolatban.

A Nasdaq-ICE páros még múlt héten tett 11,3 milliárd dolláros ajánlatot a NYSE Euronextre, ráígérve a Deutsche Börse 10,2 milliárdos barátságos felvásárlási ajánlatára.

A sajtóban időközben olyan hírek is felröppentek, hogy az NYSE ellenajánlatot tenne a Nasdaqra, ám ezt a Reutersnek név nélkül nyilatkozó forrás kategorikusan cáfolta. Ezt később a börze szóvívője is megerősítette.

Egy másik ügyhöz közeli forrás szerint a Deutsche Börse nem tervezi, hogy a Nasdaq/ICE-ra ráígérve magasabb ellen-ellenajánlattal álljon elő.

Az ügyben végső döntés az NYSE igazgatóságának április 14-ig esedékes ülésén születhet. Itt vitatják majd meg a Nasdaq ellenséges ajánlatát, ám az áron kívül többet nyomhat annak kockázata, hogy az ügyletet a felgyelet és a versenyjogi hatóság könnyedén megtorpedózhatja.

Amennyiben az árkülönbség nem ellensúlyozza az anti-tröszt eljárás várható bukásának lehetőségét, teljesen logikus döntés lehet a Nasdaq/ICE ajánlat elutasítása - szögezte le Jonathan Grossman, a Cozen O\'Connor ügyvédi iroda szakjogásza.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet