BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bízik a Plotinus a Telekom kivásárlásban

Továbbra is az állampapírválságok évtizedére számít a Plotinus vezetése így a cég célkítűzései nem változtak.

2011. április 7. csütörtök, 15:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rövidebb távon, az idei évet tekintve viszont a világgazdaság talpraállását vízionálják, amelynek következménye lehet a kamatszintek lassú normalizációja, és a sok helyen jellemző negatív reálkamatszint eltűnése. Ennek legnagyobb vesztesei a rövid- és hosszabb lejáratú fejlett államkötvények lehetnek, illetve ez megrengetheti a nemesfémekbe vetett bizalmat is szerintük. Osztalékot továbbra sem akarnak fizetni a szavazatelsőbbségi és törzsrészvényekre, az értéknövekedést ugyanis szerintük a részvények árfolyamemelkedése teremtheti meg - közölte az idei évi első negyedvről szóló gyorsjelentésében a társaság.

Az idei év első negyedéve a gyorsjelentés szerint meglehetősen eseménytelenül telt. A derivatív befektetések jellemzően veszteséget generáltak, ezek közül a két legfontosabb: a január-február hónap az aranyra ki épített eladási pozíció, és a német állampapír-határidőkben kiépített short pozíció volt. Ugyanakkor a veszteségek a cég méretéhez és kockázatvállaló képességéhez mérten nem voltak jelentősek, mintegy 17 millió forintot tettek ki - teszik hozzá. Az első negyedévben a teljes veszteség 8 millió forint volt, szemben az egy évvel korábbi 5 milliós profittal.

A cég a befektetési portfólióját a Magyar Telekom részvényekkel bővítette, miután a gyorsjelentésük szerint bíznak abban, hogy a Deutsche Telekom 2011 második vagy 2012 első felében kivásárlási ajánlatot tesz magyar leányára.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet