BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több jogot adna a részvényeseknek az EU

Az Európai Bizottság javaslata szerint a kisrészvényeseknek nagyobb beleszólási joga lehetne a nyilvános társaságok menedzsmentjének javadalmazásába.

2011. április 5. kedd, 16:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A véleményezésre megnyitott javaslat értelmében a tőzsdén jegyzett társaságok közgyűlése elé kellene terjeszteni a vezetői javadalmazásokról, illetve bónuszokról szóló döntéseket - írja a Marketwatch.

Ezen felül az EU azt fontolgatja, hogy konkrét szabályozással választanák szét az igazgatósági elnöke és a vezérigazgató hatáskörét és szerepét, illetve adott esetben korlátoznák, hogy egy személy hány vállalat igazgatóságában tölthet be posztot.

A javaslat ezen kívül női kvóta bevezetését is kilátásba helyezi az it-k és fb-k tekintetében, valamint a felső vezetés nagyobb mértékben viselné a társaság kockázatkezelésének felelősségét.

A javaslatra július 22-ig nyújthatják be véleményüket az érdekelt felek.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet