A véleményezésre megnyitott javaslat értelmében a tőzsdén jegyzett társaságok közgyűlése elé kellene terjeszteni a vezetői javadalmazásokról, illetve bónuszokról szóló döntéseket - írja a Marketwatch.
Ezen felül az EU azt fontolgatja, hogy konkrét szabályozással választanák szét az igazgatósági elnöke és a vezérigazgató hatáskörét és szerepét, illetve adott esetben korlátoznák, hogy egy személy hány vállalat igazgatóságában tölthet be posztot.
A javaslat ezen kívül női kvóta bevezetését is kilátásba helyezi az it-k és fb-k tekintetében, valamint a felső vezetés nagyobb mértékben viselné a társaság kockázatkezelésének felelősségét.
A javaslatra július 22-ig nyújthatják be véleményüket az érdekelt felek.
