BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyakat kapott az OTP

A napközbeni bizonytalankodás után szárnyakat kapott a magyar tőzsde a nap végére.

2011. április 5. kedd, 17:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Délután fél háromkor még 23 452 ponton napi mélypontján állt a magyar tőzsde, ezután azonban gyorsan emelkedni kezdett, amit a várakozásoknál rosszabb amerikai makro adatok is csak pillanatokra tudtak megtörni. Bár a 23 664 pontos napi csúsot nem tudta megtartani az index, végül így is 0,2 százalékos többlettel 23 593 ponton zárt.

A vezető részvények közül az OTP bizonyult a legerősebbnek. A nap végi gyors drágulásának köszönhetően ismét elérhető közelségbe került a 6000 forintos szint. A részvény 1,6 százalékkal emelkedett, így 5949 forinton zárt. A négy nagy közül pluszban csak a Magyar Telekom zárt még, e részvény azonban csupán 0,2 százalékkal drágult 590 forintra. Úgy látszik egyelőre e szintről nem tud elmozdulni az árfolyam, hiszen napok óta itt stagnál az ár.

A Mol ugyanakkor 0,4 százalékkal 24 405 forintra esett. az olajrészvény gyengesége annyiból meglepő, hogy az olaj ára újabb csúcsot döntött, igaz a Horvátországi fejlemények miatt indokolt lehet az óvatosság a magyar olajtársasággal kapcsolatban.

A Richter még ennél is rosszabbul teljesített, a 0,8 százalékos csökkenés 38 290 forintos záró árat takart. Az Egis ennél is rosszabbul járt a 20 000 forintos utolsó érték 1,4 százalékos lecsúszást jelentett.

Az econet is tovább szenved, annak ellenére, hogy a Sziget ügyében megegyezés született. A részvény árfolyama 1,5 százalékkal csökkent 67 forintra. Az E-Star esetében viszont nincs megállás, a részvény újabb 2,2 százalékkal hízott, ez 11 850 forintos záró árat takart.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet