Az év első három hónapjában a román blue chipek átlagosan 12,5 százalékot drágultak, az öt befektetési alap (SIF) és a kárpótlási alap indexe március végén 22 százalékos pluszban állt az előző év decemberéhez képest. A Bukarestben jegyzett 76 vállalt részvényei közül négy papír értéke több 50 százalékot emelkedett, az Energopetrol Campina (ENP) közel 78 az Oltchim Rm. Valcea (OLT) több mint 76 százalékkal drágult.
Jó negyedévet tudhatnak maguk mögött a Petrom (SNP) és a bankpapír- tulajdonosok is, az olajtársaság részvényei 27 a BRD és a Transilvania (TLV) bank részvényei több mint 20 százalékos pluszt eredményeztek.
Ezzel ellentétben a FP papírok súlyosan leszerepeltek, a január 25-i listázási árhoz képest értékük ugyanis - 1,4 milliárd lejes forgalom mellett - közel 6 százalékkal csökkent. A FP papíroknak köszönhetően a BVB forgalma meghaladta a 3,15 milliárd lejt ami közel négyszer nagyobb a tavalyi év utolsó három hónapjában regisztrált likviditáshoz képest. A bukaresti parketten forgó vállalatok kapitalizációja eközben 28,7 milliárd euróra emelkedett a több mint öt milliós többlet részben a lej euróhoz viszonyított erősödésének köszönhető.
A legrosszabbul teljesítő papírok egyike a nehézipari Mechel Targoviste (COS) és az autóiparban érdekelt Mefina Sionaia (MEF) közel 29 százalékos értéktelenedéssel. Az OTP két alapja az OTP Green Energy (GRE) és az OTP WiseRo (WRO) 11,5 illetve 6,8 százalékot drágultak, a két papír forgalma azonban alig érte el a 0,26 millió lejt.
