BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter miatt esik a BUX

Minimális csökkenést mutat a BUX a kereskedés félidejében: az OTP erős, a Richter és a Mol viszont esik.

2011. április 4. hétfő, 13:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nemzetközi piacokon kitart a mérsékelt optimizmus, ennek megfelelően a BUX sem korrigálta érdemben a pénteki jelentős erősödést, hanem az elért magas szinten konszolidálgat. Az index értéke 23583 pont, ez 49 ponttal alacsonyabb a péntekinél.

A legjobban teljesítő részvény az OTP, a bankpapír 5840 forintos maximum elérése után jelenleg 5821 forinton áll, 1,32 százalékos pluszban.

A Mol rendkívül erős pénteki teljesítménye után megpihent, 24500 forinton kötnek rá szórványos üzleteket.

A Richter viszont határozottan esik, már két százalékos mínuszban, 19150 forinton jár. A kisebbik gyógyszergyártóra nem terjedt át a pesszimizmus, az EGIS 20260 forintos árfolyama 35 forintos pluszt jelent.

Két forinttal lett olcsóbb a Magyar Telekom, az utolsó kötés 589 forinton történt.

A forgalom a részvénypiacon meghaladja a 7,2 milliárd forintot, ezen belül viszont szokatlanul OTP-fókuszú a vételi érdeklődés: a bankpapírra 5,2 milliárd forint értékben kötöttek.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet