A forint stabil, Ázsia vegyes teljesítményt mutat, az amerikai határidők már körülbelül akkora pluszban, mint amekkora mínuszt tegnap elszenvedett a New York-i tőzsde.
A tegnapihoz hasonló, viszonylag alacsony forgalom melletti fölfelé araszolás lehet ezek alapján a pesti tőzsdén - vélekedett Varjú Péter az Erste üzletkötője.
Érdemes figyelni, hogy a tegnapi BUX-kosár átsúlyozás miatt emelkedett a Richter, vagy pedig egy szép technikai támaszról való elrugaszkodást követő természetes emelkedésnek lehettünk tanúi. Az üzletkötő szerint az előbbi az esélyes, így 40 ezerhez közeledve egyre nehezebb lesz tovább emelkednie, sőt Varjú szerint a Richernek nem lesz ma jó napja.
Az OTP viselkedése nem túl pozitív, tegnap a BUX-átsúlyozás is nyomta. Az 5500-as szintet lehet ma tartani, de ezt már kétszer visszatesztelte, ezért egyre kevésbé él a kitörés. Ha 5500 alá menne akkor nagyon hamar lemehet 5300-ig - tette hozzá.
A Mol viszont mehet, miután az olaj új csúcsra ment ki. Az olajpapírnál kulcs a 24450-es áttörés, hogy meg tudja-e csinálni. Mivel most túl messziről futott neki, az üzletkötő szerint ez ma még nem fog sikerülni.
