BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felvillanyozó kibocsátást tervez a Siemens

A Siemens még az idei második félévben tőzsdére vinné világítástechnikai üzletága az Osram GmbH többségét, ám továbbra is hosszú távú stratégiai befektető maradna - jelentette be a társaság.

2011. március 29. kedd, 13:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ugyan a német ipari konglomerátum azt nem közölte mekkora bevételt vár az ügylettől, a Philips után a világ második legnagyobb lámpakörte gyártójának számító, világszerte 40 000 főt foglalkoztató Osram tavaly 4,7 milliárd eurós árbevételt termelt.

Peter Reilly, a Deutsche Bank elemzője 5,58 milliárd euróra értékelte nemrégiben a társaságot - írta a Marketwatch, míg a Reuters által megkérdezett elemzők szerint az Osram értéke 5-7 milliárd euró között lehet.

A kibocsátást követően a vállalat a tervek szerint felvásárlási célpontok és stratégiai együttműködési lehetőségek felkutatásán dolgozik majd. A Siemens ellenben a felszabaduló tőkével a zöldenergia szektorban vetheti meg a lábát, illetve a már meglévő energetikai, ipari és egészségügyi üzletágak mellett létrehoznának egy új, infrastruktúrára és városi fejlesztésekre kihegyezett egységet.

A piac nem fogadta túl nagy optimizmussal a hírt, a Siemens árfolyama ugyanis a bejelentést követően 0,6 százalékkal esett a frankfurti kereskedésben hétfő kora délután.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet