Az optimizmushoz az idei éves átlagtól csak hajszálnyival elmaradó, 16 milliárd forintos forgalom is párosult.
A blue chipek közül az OTP muzsikált a legszebben, a hiteleit a befektetési kategóriába visszaemelő S&P mellett egy kisebb horvát bank esetleges felvásárlásának híre is hajtotta az árfolyamot. A bankpapír így szinte töretlen emelkedést követően öt forinttal napi maximuma alatt, 5575 forinton zárt közel 3,4 százalékos erősödést követően.
Jól teljesített a Mol is, amelynek részvényei 2,5 százalékkal kereken 24 000 forintra javítottak.
A Telekom árfolyamát ellenben látszólag bebetonozták a befektetők, immár harmadik napja zárt 585 forinton.
A nagyok közül egyedül csak a Richter esett. A Bayer ellen Nagy-Britanniában pert vesztő gyógyszergyártó papírjaira 0,6 százalékkal előző záróértékük alatt, 36 935 forinton született az utolsó kötés. Szektortársa, az Egis jegyzése ellenben 0,8 százalékkal 19 550 forintra emelkedett.
