BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bika volt az úr Budapesten

A kedvező nemzetközi hangulatban szépen teljesített a BUX is, a mutató napi maximumán, 22 840 ponton végzett csütörtökön csaknem 1,9 százalékos emelkedést abszolválva.

2011. március 24. csütörtök, 17:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az optimizmushoz az idei éves átlagtól csak hajszálnyival elmaradó, 16 milliárd forintos forgalom is párosult.

A blue chipek közül az OTP muzsikált a legszebben, a hiteleit a befektetési kategóriába visszaemelő S&P mellett egy kisebb horvát bank esetleges felvásárlásának híre is hajtotta az árfolyamot. A bankpapír így szinte töretlen emelkedést követően öt forinttal napi maximuma alatt, 5575 forinton zárt közel 3,4 százalékos erősödést követően.

Jól teljesített a Mol is, amelynek részvényei 2,5 százalékkal kereken 24 000 forintra javítottak.

A Telekom árfolyamát ellenben látszólag bebetonozták a befektetők, immár harmadik napja zárt 585 forinton.

A nagyok közül egyedül csak a Richter esett. A Bayer ellen Nagy-Britanniában pert vesztő gyógyszergyártó papírjaira 0,6 százalékkal előző záróértékük alatt, 36 935 forinton született az utolsó kötés. Szektortársa, az Egis jegyzése ellenben 0,8 százalékkal 19 550 forintra emelkedett.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet