BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Telekomról szólt a hétfő

A kedvező nemzetközi hangulatban emelkedéssel telt a hét első napja a Budapesti Értéktőzsdén is, a BUX 1,7 százalékos emelkedéssel 22 554 ponton végzett.

2011. március 21. hétfő, 17:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap főszereplője egyértelműen a Telekom volt. A T-Mobile USA értékesítése kapcsán a hazai társaság anyavállalati felvásárlásáról szóló találgatásokra 2,8 százalékkal 590 forintra javítottak részvényei. Az emelkedéshez masszív, 4,1 milliárd forintos forgalom is társult, lekörözve ezzel az OTP-t is.

A bankpapír ugyanis 3,4 milliárd forint értékben cserélt gazdát a kereskedés során, papírjaira 2,4 százalékkal előző záróértékük felett, 5498 forinton született az utolsó kötés, amely mindössze két forinttal maradt el a napi maximumtól.

A Mol 1,2 százalékkal 23 330 forintra szépített, igaz a zárásra 23 650 közeléből csorgott le.

A gyógyszergyártók közül a Richter teljesített gyengébben, ám még így is 0,9 százalékot erősödéssel 37 100 forinton végzett. Szektortársa, az Egis jobban teljesített, árfolyamát egész napos emelkedést követően 1,8 százalékkal 19 450 forintra tornázták fel a befektetők.

Az illikvid kis papírok közül több is szárnyakat növesztett. A legintenzívebb drágulást a Híbridbox mutatta, 19,83 százalékkal 580 forintra ugrott árfolyama.

A múlt hét végén leányvállalata bankhitelének veszélybe kerülését, illetve éves összehasonlításban 16 százalékkal visszaeső első negyedéves árbevételt bejelentő Pannon-Flax 10 százalékkal emelkedett a pénteki zuhanás után.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet