A román nemzeti valutát már a nap elején 4,192-4,193-as árfolyamon adták vették, később a masszív euróeladásoknak köszönhetőn a paritás a 4,185-es szintig csökkent. Miközben a régió valutáinak ereje napközben elfogyott, a román lej semmit sem vesztett lendületéből, egy euró a nap végén sem került többe 4,19 lejnél.
Az devizakereskedők optimizmusa azonban nem ragadt rá az értékpapírral kereskedőkre, a bukaresti börze (BVB) forgalma ugyanis ma sem haladta meg a 8,4 millió eurót. A tőzsde vezető mutatói záráskor igen vegyes képet festettek, miközben a blue chipek 0,4 százalékos mínuszban álltak, az öt befektetési alap (SIF) közös mutatója a BET-FI 0,6 százalékos pluszt mutatott. Úgy tűnik a nemrég bevezetett kárpótlási alap (FP) papírjait is elfeledték a befektetők, kedden ugyanis mindössze 10,6 millió papírt cserélt gazdát 6,4 millió lej értékben. A részvények átlagára napok óta 0,6060 lejes szint körül mozog, az FP kapitalizációja így alig haladja meg a 8,3 milliárd lejt.
A nagyszebeni határidős piacon (SIBEX) is a lej és az arany árfolyamára fogadtak legtöbben, de az FP-re származtatott termékek iránt is volt kereslet. A kárpótlási alap (DEFPR) márciusban esedékes árfolyama záráskor 0,8 százalékkal magasabban 0,6099 lejen zárt, a júniusi árfolyam 0,6350-es szinten állt, alig 0,02 százalékkal magasabban, mint tegnap. Miután az arany New Yorkban és Londonban is újabb csúcsokat döntött, a kereskedők Nagyszebenben is a sárga nemesfém árának növekedésére fogadott, az áprilisban esedékes árfolyam 1,6 dollárral drágult unciánként.
