BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kritikus szinten zárt az OTP

Hiába kezdték a napot emelkedéssel az amerikai börzék, a magyar tőzsdén az egész napot az eladók uralták. Ugyan a forgalom nem volt nagy, de azért már élénkült egy kicsit, így az OTP-é is közelítette a 10 milliárd forintot. Ugyanakkor a vezető részvények közül kedden a leggyengébben a Mol teljesített a korrigáló olaj árát követve.

2011. március 8. kedd, 17:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt hetekben legerősebbnek bizonyuló blue chip részvénye így 2,5 százalékkal 23 695 forintra esett vissza. A nagy esés ellenére azonban e részvény még meg tudott maradni az emelkedő trendjében, ami csak 23 000 forint környékén kerülne veszélybe.

Az OTP esetében viszont bár az esés kisebb volt mégiscsak fontosabb szintet tesztelt a részvény. Az 5500 forint elesése ugyanis komolyabb esést indíthat el a részvény piacán. Végül pont ezen az áron 1 százalékos eséssel zárta a kereskedést a részvény.

Az elmúlt napok rallyja után esett a Magyar Telekom is, vélhetően az emelkedő hozamok miatt. Az osztalékrészvény árfolyama 1 százalékkal 573 forintra csökkent. A Richter viszont úgy látszik nem tud tovább esni, legalábbis egyelőre, igaz a 37 810 forintos záró ára csupán 15 forintos emelkedést jelentett, ami százalékban nem is igazán kifejezhető változás. Az Egis ezzel ellentétben 2,7 százalékkal 17 800 forintra csökkent-

A BUX mindezeknek betudhatóan 1,3 százalékkal 22 633 pontra esett vissza.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet