BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezért kell az OTP-t választani

A rövid távú kockázatok ellenére vételre ajánlja az OTP részvényeit a Buda-Cash Brókerház.

2011. március 8. kedd, 14:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mérséklődő kockázati költségek, az előbb-utóbb beinduló hitelezés és az OTP csoport által lefedett külföldi piacokon várható fellendülés következtében jelentős eredménynövekedésre lát lehetőséget a Buda-Cash Brókerház. Így a jelenlegi kedvező árazási szintről kiindulva komoly árfolyamemelkedési potenciált van szerintük a részvényben.

A brókercég ezért hosszabb távra továbbra is határozott vételre ajánlja a részvényt, míg a rövid távra a fokozott kockázatok miatt óvatosabb megközelítést, fokozatos felhalmozást javasol.

A főszámokat tekintve ugyan a vártnál rosszabb lett a cég gyorsjelentése azonban ez lényegében az elővigyázatosságból végrehajtott túltartalékolásnak köszönhető hívják fel a figyelmet. A portfólióromlás ugyanakkor csoport szinten kezelhető mértékű és lassuló ütemű. A legfőbb bizonytalansági tényező továbbra is a kockázati költségek alakulása, ezen áll vagy bukik az eredmény javulása. A forint és az euró idei erősödése láttán óvatosan optimisták a Buda-Cash elemzői ezért 2011-ben mérséklődő céltartalékképzést valószínűsítenek. Így az adózott eredmény a frissített modelljük szerint 173 milliárd forint lehet, míg a bankadó kiszűrésével 204 milliárd forint körül alakulhat a nyereség. A Buda-Cash szerint így az OTP árazása továbbra is relatíve vonzó: a 2011-es P/E 9,1, szemben a 13 körüli történelmi csúccsal és a 12-13-mas regionális szektorátlaggal. A visszatekintő 2010-es P/BV 1,2, amely szintén jelentősen elmarad az 1,8-1,9 körüli átlagtól. A diszkont tehát 30-40 százalék körül van, amit csak részben indokolnak a kockázatbeli eltérések.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet