BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Semerre sem ment a BUX-nak

Érdekesen indult a hét a magyar tőzsdén, a mínuszban kezdő BUX ugyanis napközben megpróbált talpra állni a pluszba lendülő Európai börzék segítségével, ez azonban a nap végére kudarcba fulladt, főleg annak betudhatóan, hogy az amerikai piacok a kezdeti kis pluszokból gyorsan mínuszba fordultak.

2011. március 7. hétfő, 17:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX végül gyakorlatilag stagnálással 22 941 ponton zárt hétfőn, ami mindössze 0,02 százalékos elmozdulást jelentett a péntekhez képest. 

A vezető részvények vegyesen zártak  a hét első napján. A Magyar Telekom tovább száguld felfelé, árfolyama hétfőn 1,6 százalékkal 579 forintra drágult.  Úgy látszik egyelőre a Richter piacán is elfogytak a nagy eladók, mert a részvény, ha kismértékben is, de emelkedni tudott. A 37 795 forintos záró ára 0,3 százalékos emelkedést takart, igaz ez volt a napi maximuma a részvénynek.

A Mol viszont nem mozdult el érdemben, annak ellenére, hogy az orosz olajpapírok kihasználva az olaj száguldását nagyot drágultak. A Mol 24 300 forintos utolsó értéke viszont megegyezett a pénteki záró árával.

Esett viszont az OTP. A bankpapír ugyan napközben többször megpróbált az 5600 forintos érték fölé emelkedni, ez azonban tartósan nem sikerült neki így végül 5550 forinton 0,5 százalékos mínuszban zárta a napot.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet