A BUX végül gyakorlatilag stagnálással 22 941 ponton zárt hétfőn, ami mindössze 0,02 százalékos elmozdulást jelentett a péntekhez képest.
A vezető részvények vegyesen zártak a hét első napján. A Magyar Telekom tovább száguld felfelé, árfolyama hétfőn 1,6 százalékkal 579 forintra drágult. Úgy látszik egyelőre a Richter piacán is elfogytak a nagy eladók, mert a részvény, ha kismértékben is, de emelkedni tudott. A 37 795 forintos záró ára 0,3 százalékos emelkedést takart, igaz ez volt a napi maximuma a részvénynek.
A Mol viszont nem mozdult el érdemben, annak ellenére, hogy az orosz olajpapírok kihasználva az olaj száguldását nagyot drágultak. A Mol 24 300 forintos utolsó értéke viszont megegyezett a pénteki záró árával.
Esett viszont az OTP. A bankpapír ugyan napközben többször megpróbált az 5600 forintos érték fölé emelkedni, ez azonban tartósan nem sikerült neki így végül 5550 forinton 0,5 százalékos mínuszban zárta a napot.
