BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiszálltak a svájciak a Genesisből

Értékesítette 8,47 százaléknyi tulajdonrészt kitevő Genesis pakettjét a társaság tavalyi tőkeemelésében részt vevő svájci Vital Source - jelentette be a tőzsdei társaság.

2011. március 7. hétfő, 16:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lépés a PSZÁF honlapján hétfőn közzétett - február 23-án keltezett - határozat fényében válik érthetővé. Ennek értelmében ugyanis a befolyásszerzésre irányadó szabályokba ütközően szerzett befolyásuknak megszüntetéséig nem gyakorolhatják részvényesi jogaikat a tavalyi 21,58 milliárd forintos apportos tőkeemelésben részt vevő négy dél-afrikai vállalat, illetve a Vital.

Az apportőröket a felügyelet február közepén már 20-20 (összesen 100 millió forintos) bírsággal sújtotta, mivel nem tettek eleget a részesedésszerzéssel összefüggő kötelező nyilvános vételi ajánlat megtételére irányuló kötelezettségüknek. (A törvény értelmében a részvények megkeletkeztetése után november 10-ig kellett volna előállniuk ajánlatukkal, ám arra ezidáig sem került sor.)

A Vital 4 447 400 darab Genesis részvényét a Genesis Investment Funds (GIF) vásárolta meg ismeretlen áron, miközben 2,9 milliós állományából 2,17 millió darabot értékesített is. A GIF részesedése így a tranzakciókat követően 9,88 százalékos befolyásnak megfelelő 5 188 469 darabot tesz ki.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet