A Napi Gazdaság hétfői számának cikke
Az ügylet keretén belül az amerikai és kanadai kormányzattól felvett 7 milliárd dolláros hitelt váltanák ki banki hitelekkel és kötvénykibocsátással – értesült a Reuters az ügyhöz közel álló forrásokból.
A 2009-ben indult csődvédelmi eljárás alól a FIAT 25 százalékos tulajdonszerzésével kilábaló Chrysler az utóbbi időben gőzerővel dolgozott mérlegének aládúcolásán, hogy előkészítse visszatérését a tőzsdére. (Részvényeit még 1998-ban a Daimler általi felvásárláskor vezették ki.)
A tavaly 23,1 milliárdos rekordértékű IPO-t lebonyolító General Motors szintén egy hitelkeret bebiztosításával készítette elő visszatértét.
A Chryslernak ez idáig nem sikerült nyereségesbe fordulnia a csődvédelemből kilépése óta.
Ennek oka részben az állami adósságok magas kamatköltsége, erre tavaly 1,3 milliárdot költött az autógyártó.
A menedzsment 2011-re viszont már 200–500 millió dolláros profitcélt fogalmazott meg. Sergio Macchione vezérigazgató reményei szerint a társaság az év második felében sort keríthet a kibocsátásra, valamint az állami hitelek törlesztésével a FIAT befolyását 51 százalékra bővítheti.
