BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább gyengültek az európai tőzsdeindexek

A kereskedés első órájában tovább estek a jelentősebb európai tőzsdeindexek, válsághangulat uralkodik.

2011. január 10. hétfő, 10:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 0,12 százalékos csökkenéssel kezdő londoni FTSE-100 index 0,47 százalékos, a 0,29 százalékkal mínuszban kezdő frankfurti DAX-30 index 0,50 százalékos veszteséget mutatott jó egy órával a kereskedés kezdete után, a párizsi CAC-40 index pedig 0,59 százalékról 1,22 százalékra növelte veszteségét.

Az indexek csökkenése az euróövezeti bizalmi válsághangulat fokozódásának tudható be, ami egyúttal okot is szolgáltatott az év első hetében elért nyereségek kivételére az értékpapír piacokon. A gyengülő befektetői kockázatvállalást tükrözve hétfőn az euró négy havi árfolyam-mélypontra süllyedt a dollárral és a font sterlinggel szemben is.

A héten összesen 24 milliárd forint értékben esedékes eurókötvény-kibocsátás Európában, amiből Portugália 1,25 milliárd euróval lép piacra. Portugáliát a törlesztési képességével szemben táplált kételyek miatt már számos európai kormány igyekszik rábeszélni az európai pénzügyi mentőcsomag igénybe vételére, de eredménytelenül. A piacok ezzel párhuzamosan folyamatosan tolják fel az euróövezeti perifériális országok kötvényeinek kockázati felárát.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet