BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld évnyitó Bukarestben

Zöldben zárta az év első kereskedési napját a bukaresti értéktőzsde (BVB), irányadó mutatója a BET-C a múlt csütörtöki záróértékhez képest közel két százalékkal magasabban, 3148 ponton zárt.

2011. január 3. hétfő, 17:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hasonló mértékben drágultak a blue chipek is, és a befektetési alapok (SIF) is, záráskor a BET 1,8 míg a BET-FI 1,75 százalékos növekedést mutatott.

A nap győztese a nagyváradi Sinetza S.A., a vegyipari vállalat papírjai ugyanis több mint 13 százalékot drágultak hétfőn.

Közel 13 százalékkal nagyobb árat fizettek a COMCM SA betongyártó részvényeiért is, miközben a mérőműszereket gyártó aradi Contor Group SA papírok értéke több mint hat százalékot nőtt.

Jelentős forgalmat generáltak ma a Transelectrica papírok, az energiahivatal (ANRE) ugyanis hétfőn jelenetette be, hogy január elsejétől tíz százalékkal növeli a tranzitárakat. A kezdeti lelkesedésből estére azonban mindössze 5,6 százalékos előny maradt.

A nap vesztese a constancai konténerkezelő, a Socep és a Petrolexportimport SA olajtárság, a két vállalat részvényei 6,7 százalékkal lettek értéktelenebbek.

Kétszázalékos pluszban zártak bukaresti börze sajátrészvényei, a napi forgalom azonban a megszokott szinten, alig 22,5 millió lejen (5,28 millió euró) tetőzött.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet