BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól sikerült a főszezon a Danubiusnál

A gyengébb első félévet erős főszezon, tehát harmadik negyedév követte a Danubius csoportnál, így a társaság szeptember végére euróban mérve ledolgozta előző évihez mért lemaradását árbevétel szintjén, igaz, EBITDA szinten nem.

2010. november 15. hétfő, 18:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptember végéig a csoport így összesen 33,2 milliárd forint árbevételt ért el, ami 3 százalékos elmaradás az egy évvel korábbihoz képest, az EBITDA 15 százalékkal lett alacsonyabb, 4,8 milliárd forint. Az adózás előtti eredmény 3,1 milliárd forintra nőtt 2,4 milliárdról, a növekedés jórészt a pénzügyi eredmény közel 450 millió forintos növekedéséből adódik. A jelentés szerint egyébként a csoport saját tőkéje a negyedév végén már elérte a 89 milliárd forintot, ami meghaladná a részvényenként 10 ezer forintos értéket, a közel 30 milliárdos növekedés okára azonban nem tér ki a jelentés. A mérleg szerkezetéből inkább arra lehet következtetni, hogy inkább sajtóhiba történhetett a jelentés készültekor, semmint valamilyen rendkívüli esemény a társaság gazdálkodásában.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet