A Pannergy csoportszinten 3,76 milliárdos bevétel mellett 139 millió forintos nyereséget könyvelhetett el a harmadik negyedév során, szemben a tavalyi azonos időszak 34 milliós veszteségével - derül ki a társaság gyorsjelentéséből.
A műanyagipari Pannuniont kiszűrve azonban 177 millió forintos adózás előtti veszteséget szenvedett el a társaság, ami 37 százalékos romlás éves összehasonlításban. Az első három negyedév összességét tekintve 18 millió forintos profitnál jár a Pannergy, amely kevesebb mint negyede az egy évvel korábbi azonos időszakinak.
Ebben komoly szerepet játszik a 417 milliós pénzügyi veszteség, amely részben a forint gyengüléséből eredő Pannunionnál jelentkező negatív hatásnak, ám nagyobbrészt a Synergon-pakett leértékelődésének tudható be. Utóbbi ugyanis közel 230 milliós veszteséget hozott, szemben a bázisidőszak 350 milliós pozitív hatásával.
A fő tevékenységnek számító geotermikus projektek terén az első miskolci fúrás a vártnál jóval kedvezőbb hozamot és hőmérsékletet produkált, emellett pedig megindultak a következő, gödöllői beruházás előkészítési munkálatai is.
