BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig nem lehet Alteo-részvényhez jutni

Zártkörű tőkeemelésről döntött keddi rendkívüli közgyűlésén az Alteo Nyrt. - jelentette be a társaság a BÉT honlapján.

2010. október 26. kedd, 13:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az alaptőkét 112 millió forintról 143,7 millió forinttal 31,7 millió forintra akarják emelni, úgy, hogy zárt körben új részvényeket bocsátanak ki.

A tőkeemelés 317 000 darab 100 száz forint) névértékű részvénnyel 1000 forintos kibocsátási áron hajtják végre.

A részvények kizárólag a tulajdonosi megfeleltetés alapján a részvénykönyv lezárásának napján a társaság részvénykönyvébe bejegyzett részvényeseknek, azaz Chikán Attila Lászlónak, és a WALLIS Asset Managment Zrt-nek ajánlották fel. A részvényjegyzést október 28.-ig tehetik meg.

Mindezek alapján úgy látszik, hogy még mindig nem jött el az ideje a társaságnál arra, hogy egyéb befektetőknek is adjanak el részvényt.

A cég részvényeit ugyanis hiába vezették be a tőzsdére részvényt még nem adta el a jelenlegi tulajdonosok.

Bár a vezérigazgató Chikán Attila László lapunknak korábban azt mondta, hogy új részvények kibocsátásánál lehet majd részvényt kapni más befektetőknek is, úgy látszik azonban ez még nem az a kör.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet