BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cáfolja az MVM, hogy a Mol-pakett megvételéről tárgyalna

A Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) nem tárgyal az orosz Surgutneftegas (Szurgutnyeftyegaz) tulajdonában lévő 21,22 százalékos Mol-pakett megvásárlásáról - közölte Felkai György, az MVM kommunikációs igazgatója.

2010. október 26. kedd, 17:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MVM-nél nincs napirenden a kérdés - fűzte hozzá.

A sajtóban korábban megjelent híresztelésekkel szemben az MVM semmilyen tárgyalást nem folytat a témával kapcsolatosan egyik résztvevővel sem. Az ügyben a menedzsment a nemzeti fejlesztési miniszter, Fellegi Tamás korábbi nyilatkozatára hagyatkozik, aki a napokban annyit jelzett: a magyar állam esetleg megvásárolná a részvénycsomagot, mert azt hasznosnak tartja.

Felkai György szakmaiságot nélkülözőnek minősítette a napokban megjelent híreszteléseket, amelyek egyetlen tényleges forrást sem neveznek meg az MVM felvásárlási szándékát emlegetve.

A Szurgut 2009 tavaszán az osztrák OMV állami energetikai konszerntől vette meg a Mol 21,22 százalékos részvénycsomagját 1,4 milliárd euróért, az akkori részvényárfolyam közel duplájáért.

A kormányzati kommunikáció szeptember végén az MTI kérdésére közölte, hogy a magyar kormány az MVM-et jelölte ki a az Azerbajdzsán-Grúzia-Románia gázszállító rendszer (AGRI) megvalósítását előkészítő azeri-grúz-román vegyes vállalathoz való csatlakozásra.

Felkai György kedden elmondta, hogy a munka előkészítését már megkezdték.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet