A Mol árfolyama a hírre 3 százalékos pluszba ugrott. Fellegi a Bloombergnek adott interjújában azt mondta: szerintük jó lenne az állam számára, ha a Mol részvényesévé válna. Fellegi szerint a tranzakciót a piacról lehetne finanszírozni, és nem aggódik azért, hogy ezt ne tudnák előteremteni.
Az interjú szövege szerint a magyar állam egy csomagban szeretne megállapodni az oroszokkal aminek része lehet a Mol részvények átvétele. Az azonban, hogy ez az év végéig le is zárul nem biztos, de magyar részről szeretnék.
A minisztérium a Bloomberg anyagának a helyesbítéseként a következőt közölte lapunkkal: Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter kifejtette, hogy az Orosz Föderáció és a Magyar Köztársaság képviselőinek tárgyalásán a felek komplexen, egy egészként kívánják kezelni az energetikai szektor kérdéseit, ennek kereteit lehetőség szerint - a miniszterelnöki csúcstalálkozó függvényében - az év végéig kívánják rögzíteni. Az energetikai csomag egyik eleme Szurgutnyeftegáz Mol Nyrt.-ben lévő részvénypakettje, amellyel kapcsolatban a miniszter kifejtette: a kormány a jelenlegi bizonytalan helyzet egyik lehetséges megoldásának tartaná azt, ha az állam tulajdonosként a Szurgutnyeftegáz jelenleg birtokolt pakettjét megvenné. A magyar állam továbbra sem tárgyal az orosz vállalattal annak Mol részvényeinek megvásárlásáról.
