BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszik a Sziget tulajdonosváltása

November végére csúszik a Sziget átvétele az econet.hu-nál - jelentette be a cég a BÉT honlapján.

2010. október 15. péntek, 08:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Módosították az econet.hu leányvállalata az EST Media Group Vagyonkezelő valamint a Szigerta Invest Kft., továbbá a Volt Invest Kft. között létrejött szerződést, amely, a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Kft. üzletrészeinek megvásárlását szabályozta.

A szerződések módosításának eredményeként az eladók érdemi szerepet kapnak a lehetséges finanszírozási konstrukciók kialakításában, másfelől a 2010. október 15-én esedékes vételárak megfizetésének határideje - figyelemmel a már folyamatban lévő finanszírozási tárgyalásokra - 2010. november 29-re változott.

Az econet vezérigazgatója Balázs Csaba néhány hete még azt közölte lapunkkal, hogy a közeljövőben szeretne nyilvános részvénykibocsátással tőkét bevonni. A tőkebevonásból finanszirozták volna a Sziget Kft. következő vételárrészletét, ami után többségbe kerül az econet.hu a fesztiválszervezőben.

Balázs Csaba akkor jelezte, hogy a korábbi, zárt körű tőkeemelésből származó forrásokat a NeoFM-et működtető FM1 Zrt. refinanszírozására fordítják, s az ezen felül megmaradó összegből a piaci helyzetet kihasználva aktívan keresik az új akvizíciós célpontokat és a belső fejlesztési lehetőségeket is.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet